آموزش کوتاه ماکرو در اکسل

عکس ماکرو در اکسل بصورت ویدئوی آموزشی پادکست

با کلیک روی دکمه خرید زیر می توانید آموزش ویدئوی ماکرو در اکسل را خریداری و فوری دانلود کنید.


محتویات ماکرو در اکسل

ماکرو در اکسل چیست؟ ۱

ماکرو در اکسل چطور کار می کند؟ ۱

اهمیت استفاده از ماکرو در اکسل چیست؟ ۱

آموزش ویدئویی ماکرو در اکسل. ۲

ماکرو در اکسل چیست؟

ماکرو در اکسل یک نوع کد برنامه‌نویسی است که می‌تواند توسط کاربر برای انجام عملیات مختلف در نرم‌افزار اکسل استفاده شود. ماکروها (Macro) به کاربر امکان می‌دهند تا دستورات مختلف را برای اجرا به صورت خودکار و پی در پی وارد کنند، بدون نیاز به تکراری شدن آن‌ها. ماکروها برای انجام وظایف مختلفی مانند ایجاد گزارشات، جمع‌آوری داده‌ها، محاسبات پیچیده و بسیاری از عملیات دیگر استفاده می‌شوند.

ماکرو در اکسل چطور کار می کند؟

ماکروها در اکسل با استفاده از زبان برنامه‌نویسی VBA (Visual Basic for Applications) ساخته می‌شوند. برای ساختن یک ماکرو در اکسل، شما ابتدا باید ویرایشگر VBA را باز کنید. برای این کار، به تب “Developer” در نوار ابزار پردازشگر اکسل نیاز دارید. اگر این تب را نمی‌بینید، می‌توانید آن را از قسمت تنظیمات اضافه کنید.

در ویرایشگر VBA، می‌توانید به رویدادهای مختلف صفحه که به عنوان تاپیک هایی مانند کلیک کردن بر روی یک دکمه یا تغییر در مقدار یک سلول ایجاد می‌شوند، وابسته شوید. با استفاده از دستورات و توابع زبان VBA، می‌توانید دستورات مورد نیاز خود را برای اجرا وارد کنید.

مثلاً، اگر می‌خواهید یک ماکرو بسازید که مجموع سلول‌های یک ستون به عنوان یک نتیجه برگرداند، ابتدا باید به رویدادی که می‌خواهید ماکرو شما فعال شود (مانند محتوای یک سلول تغییر کند) وابسته شوید. سپس، می‌توانید دستورات مربوط به محاسبه جمع سلول‌های ستون را درون ماکرو وارد کنید.

بعد از نوشتن ماکرو، می‌توانید آن را ذخیره کنید و به عنوان یک دکمه یا یک مقدار کلیدی سفارشی به آن دسترسی پیدا کنید. هنگامی که ماکرو را اجرا می‌کنید، اکسل به ترتیب دستورات ماکرو را اجرا می‌کند و نتیجه را به شما نشان می‌دهد.

اهمیت استفاده از ماکرو در اکسل چیست؟

استفاده از ماکروها در اکسل اهمیت بسیاری دارد و به صورت کلی می‌توان گفت که ماکروها ابزاری قدرتمند در اکسل (Excel) هستند که به کاربران این امکان را می‌دهند تا تکراری‌ها و روتین‌ها را به صورت خودکار انجام دهند و فعالیت‌های روزمره خود را سریع‌تر و بهبود دهند.

به بعضی از مهم‌ترین استفاده‌ها و اهمیت ماکروها در اکسل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. اتوماسیون: با استفاده از ماکروها، می‌توانید عملیات‌های تکراری را خودکار کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک ماکرو بسازید که داده‌های خروجی را از یک برنامه دیگر وارد کند، برای هر شیت تهیه گزارش انجام داده و آن‌ها را به فرمت‌های دلخواه صادر کند.

۲. سرعت: استفاده از ماکروها می‌تواند سرعت و بهینه‌سازی در عملکرد اکسل را به شما بدهد. با استفاده از ماکروها، می‌توانید عملیات‌های پیچیده و محاسباتی را به صورت خودکار انجام دهید، که ممکن است زمان‌بر یا دشوار باشد.

۳. امکانات پیشرفته: با استفاده از ماکروها، می‌توانید به قدرت و امکانات پیشرفته VBA دسترسی پیدا کنید و عملکرد اکسل را با استفاده از کدهای سفارشی سفارشی کنید. با این که اکسل خود چندین تابع و فرمول پیش ساخته دارد، اما با استفاده از ماکروها، می‌توانید به طراحی الگوریتم‌ها و فرمول‌های سفارشی خود بپردازید.

۴. اشتراک گذاری و همکاری: با استفاده از ماکروها، می‌توانید کدها و تنظیمات سفارشی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و همکاری کنید. این به شما امکان می‌دهد تا فرایندهای کاری را بهبود بخشید و هماهنگی بیشتری در تیم خود داشته باشید.

در کل، استفاده از ماکروها در اکسل می‌تواند به کاربران امکان مشارکت و بهینه‌سازی فعالیت‌های روزمره خود را بدهد و بهبودی قابل توجه در کارایی و عملکرد اکسل را ایجاد کند.

آموزش ویدئویی ماکرو در اکسل

متأسفانه ماکروها در اکسل به صورت نوشتاری است و نمی‌توان آن‌ها را به صورت ویدئویی آموزش داد. اما می‌توانید از منابع آموزشی آنلاین ویدئویی استفاده کنید که نحوه ساخت و استفاده از ماکروها در اکسل را به شما آموزش می‌دهند.

می‌توانید در سایت‌های آموزشی آنلاین معروفی مثل Udemy و Coursera و یا در وبسایت‌های مرجع مثل Microsoft Office Support و Youtube جستجو کنید. در این سایت‌ها می‌توانید به طور رایگان یا با پرداخت هزینه، دوره‌های آموزشی ویدئویی را برای یادگیری ماکروها و VBA در اکسل پیدا کنید.

این دوره‌های آموزشی ویدئویی به شما نکات اساسی مربوط به ماکروها در اکسل را آموزش می‌دهند، از جمله:

– نحوه ضبط ماکروها

– نحوه ویرایش و حذف ماکروها

– استفاده از توابع و مدیریت متغیرها در ماکروها

– نحوه نوشتن کدهای سفارشی VBA

– ارتباط میان ماکروها و رویدادهای اکسل

– نحوه اجرای ماکروها به صورت خودکار

– ایجاد دکمه‌ها و منوهای سفارشی برای اجرای ماکروها

و بسیاری موارد دیگر.

حتماً پیش از نوشتن ماکروها، با مفاهیم اولیه اکسل و توابع پیشرفته آن آشنا شوید. سپس با یادگیری VBA و نحوه استفاده از ماکروها، می‌توانید عملکرد اکسل را بهبود دهید و توان خود را در ایجاد فرایندهای خودکار و پیشرفته تقویت کنید.

Share:

نقشه خطوط انتقال نیرو و نیرگاه های ایران

فایل گوگل ارث خطوط انتقال نیرو برق و موقعیت مکانی نیروگاه ها و خطوط انتقال دکل های برق ایران در قالب فایل KMZ ارایه شده است. در این فایل می توانید موقعیت خطوط برق کل کشور را روی نقشه Google Earth مشاهده کنید. ۴۶۰,۰۰۰ ریال – خرید نهایی کردن خرید مورد به سبد خرید اضافه شد

460,000 ریال

مرز شهرستان ها بخش ها دهستان ها در گوگل ارث

در این محصول مرز استان ها، مرز شهرستان ها، مرز بخش ها، و مرز دهستان های ایران در یک فایل گوگل ارث قابل نمایش است. اطلاعات مرز بندی براساس نقشه های تقسیمات کشوری وزارت کشور است و در فرمت گوگل ارث ارایه شده است. این اطلاعات می تواند برای مطالعات استانداری ها، فرمانداری ها، بخش

486,000 ریال

شماره گذاری شکل و جدول اتومات در Word

این ویدئوی آموزشی در کمتر از ۲۰ دقیقه شماره گذاری خودکار شکل ها و جدول ها در گزارش word را آموزش می دهد. در گزارشات زمانی که بخواهیم یک شکل یا جدول به گزارش آماده شده اضافه کنیم، ناچاریم همه شماره شکل های بعد از آن را تغییر بدهیم. با این آموزش شما دیگر نیاز

458,000 ریال

اکسل ترافیک جاده ها

این محصول یک آموزش ویدئویی کوتاه است که روش دریافت فایل های اکسل تعداد وسایل نقلیه را در جاده های کشور معرفی میکند. با نگاه کردن به این ویدئو شما می توانید داده های اکسل تعداد و انواع وسایل نقلیه سواری کامیون و وسایل سنگین را در تمام جاده های کشور دریافت کنید. این داده

368,000 ریال

قالب آماده پاورپوینت بخش های مدل کسب و کار

در این پاور پویننت بخش های استاندارد مدل کسب و کار آماده سازی شده است. شما می توانید اطلاعات کسب و کار و حرفه خود را در این قسمت وارد کنید و این پاور را متناسب با کسب و کار خود برای سرمایه گذاری، دریافت وام، جذب سرمایه گذار و شریک، یا معرفی خود استفاده

589,000 ریال

آموزش ویدئویی فوری صورت سود و زیان

این ویدئوی آموزشی کوتاه بطور بسیار موثر تحلیل بنیادی صورت سود و زیان شرکت های بورسی را قبل از خرید سهام نشان می دهد. با دیدن این ویدئوی شما بطور خیلی قوی مسلط می شوید و می توانید شبیه ثروتمندان و سرمایه داران بازار سرمایه تحلیل کنید. در این ویدئو یاد میگیرید که شبیه سرمایه

496,000 ریال

نوشته های اخیر