منطقه آستوپیش

مزرعه آستو پیش روستای نظام محله

آستوپیش Astopish منطقه ای زراعی و باغی است در جنوب روستای نظام محله و از روستای نظام محله به سمت جنوب تا سه کیلومتر در امتداد رودخانه ادامه دارد. ارتفاع متوسط منطقه به واحد متر از سطح دریا از ۶۵ متر در شمال تا ۳۲۰ متر در جنوب متغیر است.

  • در گذشته چندین آسیاب آبی مردم روستا برروی رودخانه ای با طول حدود ۶.۴ کیلومتر با دبی متوسط ۲ مترمکعب در ثانیه که از این محدوده عبور میکند نصب بود و در اطراف آن زمین های زراعی کالنگه، مرزبندی، و آغوزسره قرار دارند. زمین های اطراف رودخانه آستوپیش در این منطقه برای فعالیت های آسیاب گندم و جو و نیز فعالیت های کشت غلات و حبوبات و نیز باغات مورد استفاده قرار می گرفته است. با ورود آسیاب های صنعتی سکنه روستای نظام محله در مزارع اطراف رودخانه به فعالیت های کشاورزی می پرداختند که تا امروز نیز ادامه دارد. برخی از مزارع که مدتی در آنها کشت نشده است در اطراف آنها درختان جنگلی رشد کرده اند.
  • این منطقه برروی سازند های کواترنری (Qm) و نهشته های لسی (loess) و واحد های لیتولوژیک پرکامبرین (pCmt2) و Qra واقع شده است. در قسمت میانی محدوده زراعی آستوپیش رسوبات لسی و در قسمت جنوبی آن نهشته های واریزه ای و در یال های اطراف رودخانه سازندها مارن، شیل، ماسه سنگ، و کنگرومرا قرار دارند. زمین های این منطقه فرسایش متوسطی با کلاس V دارند.آستوپیش در قسمت جنوب گسل خزر با حالت رورانده و بخشی از آن در یال شمالی یک طاقدیس با روند شرقی غربی قرار دارد.
  • این محدوده مانند سایر نقاط این منطقه اقلیم معتدل با بارش متوسط ۶۵۰ میلیمتر در سال و دمای متوسط حدود ۱۵ درجه دارد. سردترین ماه های سال دی و بهمن و گرمترین ماه ها تیر و مرداد می باشند.

مزرعه آستو پیش روستای نظام محله: آستوپیش به معنی کنار آستو یا کنار آسیاب است. در این منطقه مزارعی کنار نهر آب وجود دارد که در قدیم حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ سال پیش بر روی رودخانه آسیاب هایی نصب بوده و برای آسیاب گندم و جو استفاده می شده است. در کنار آسیاب ها معمولا فعالیت های کشاورزی از نوع غلات حبوبات و صیفیجات کشت می شده است.

Share:

ارسال یک در تیکت پاسخ جدید آمد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود نقشه موقعیت مکانی سد های ایران

این محصول دانلود نقشه موقعیت مکانی سد های ایران در google earth است. این نقشه نقاط سدهای کشور را در برنامه گوگل ارث بطور اختصاصی نمایش می دهد. این محصول همچنین همراه یک فایل اکسل قهرست سردهای کشور و خوصیات آنها را نشان می دهد.

478,000 ریال

نقشه گوگل ارث گسل های ایران

نقشه گوگل ارث گسل های ایران موقعیت مکانی انواع گسل های اصلی و گسل های فرعی در تمام استان ها و مناطق ایران را نمایش می دهد.

498,000 ریال

پاور پوینت آماده توسعه سید

در این پاورپوینت اسلاید های مربوط به بحث توسعه سیدها در زیست شناسی ملکولی توضیح داده شده است. برای دریافت فایل اصلی این اسلاید ها این محصول را از طریق دکمه خرید زیر خریداری ودانلود کنید. اسلاید های آموزشی و ارایه برای زیست شناسی ملکولی توسعه سیدها

489,000 ریال

مجموعه برنامه های هوش مصنوعی

این محصول یک مجموعه کامل از ابزارها و برنامه های هوش مصنوعی را ارایه می دهد که می توانید در کارهای مختلف از آنها استفاده کنید.. خرید این ابزار از لینک زیر انجام می شود. این محصول یک مجموعه کامل از ابزارها و برنامه های هوش مصنوعی را ارایه می دهد که می توانید در

478,000 ریال

شماره گذاری شکل و جدول اتومات در Word

این ویدئوی آموزشی در کمتر از ۲۰ دقیقه شماره گذاری خودکار شکل ها و جدول ها در گزارش word را آموزش می دهد. در گزارشات زمانی که بخواهیم یک شکل یا جدول به گزارش آماده شده اضافه کنیم، ناچاریم همه شماره شکل های بعد از آن را تغییر بدهیم. با این آموزش شما دیگر نیاز

458,000 ریال

آموزش کوتاه ماکرو در اکسل

با کلیک روی دکمه خرید زیر می توانید آموزش ویدئوی ماکرو در اکسل را خریداری و فوری دانلود کنید. محتویات ماکرو در اکسل ماکرو در اکسل چیست؟ ۱ ماکرو در اکسل چطور کار می کند؟ ۱ اهمیت استفاده از ماکرو در اکسل چیست؟ ۱ آموزش ویدئویی ماکرو در اکسل. ۲ ماکرو در اکسل چیست؟ ماکرو

368,000 ریال

نوشته های اخیر