اقدام عمیق

هوش اقتصادی مدیریت پول درآمد ثابت مهارت مالی فوری آموز عددایکس

در این مقاله می خواهیم درباره کار و اقدام عمیق با تمرکز بالا بپردازیم. اقدام عمیق یعنی تمرکز بدون حواس پرتی روی یک کار که کمک می کنه کارهای پیچیده را یاد بگیریم. اقدام عمیق یک مهارت ضروری برای زندگی در قرن بیست و یک است که همه چیز از جوانب بر حواسپرتی ما تاثیر می گذارد.

چطور می توانیم از علایق و سلایق و تغییرات سده ۲۱ بر کنار باشیم و تمرکز خود را روی یک کار و یک اقدام متمرکز کنیم. در این دنیای پریشان چطور می توانیم تمرکز خود را از دست ندهیم. این اقدام متاثر از خستگی و تمرکز است.

اقدام عمیق فعالیت های حرفه ای است که بدون تمرکز حواس انجام میشود و توانایی های شناختی مارا به حد اکثر میرساند. این اقدام توانایی ما را بهبود میدهد. بسیاری از افراد متخصص و فوق تخصص کار عمیق و اقدام عمیق را از دست داده اند.

افراد متخصص مشغول ارتباطات الکترونیکی و پاسخ به مشتریان و پیام های شبکه های اجتماعی می پردازند و نمی توانند تفکر بی وقفه داشته باشند. کار کم عمق با حواس پرتی انجام می شود و ارزش آفرنی ندارد. کار کم عمق فرصت خود نمایی را زیاد می کند ولی مانع خلق ارزش برای جامعه است که موجب افزایش درآمد و بهبود برند می شود.

 


 

دانلود محصولات تحلیلی عددایکس

 


طبق تحقیقات مکافی پیشرفت فناوری موجب عقب ماندن بسیاری از سازمان ها می شود. کارفرمایان در این فرایند ماشین های جدید را به جای افراد استخدام می کنند. این ساختاردهی مجدد همه مشاغل را از بین نمی برد. در این بازساختار فناوری و در این اقتصاد جدید شغل های زیادی از بین می رود. در این بازساختار اقتصادی قرن ۲۱ افرادی که بسیار پیشرفت می کنند و نه تنها شغل خود را از دست نمی دهند بلکه خوب پیشرفت می کننند سه دسته هستند.

گروه اول افرادی که می توانند به خوبی و خلاقانه با ماشین های جدید کار کنند.

گروه دوم کسانی که در کار خود بهترین هستند.

گروه سوم افرادی که به سرمایه دسترسی دارند.

اگر ما یکی از افراد این سه گروه باشیم در قرن ۲۱ برد می کنیم و بسیار موفق خواهیم شد.

به سرمایه بسیار هنگفت همه افراد نمی توانند راحت دست یابند. بنابراین مهارت های زیر برای تبدیل شدن به افراد قرن بیست و یکمی عبارتند از:

مهارت ۱ تسلط فوری بر کارهای سخت

مهارت ۲ توانایی تولید در سطح عالی از نظر کیفت و سرعت

درک ماشین های هوشمندی که در حال ساختاردهی مجدد اقتصاد هستند بسیار دشوار است. سرعت تغییر این فناوری ها موجب میشود که این تغییر و تسلط بر ماشین پیوسته باید صورت گیرد. برای یادگیری چیز های سخت باید به شدت و عمیق روی کار تمرکز کنید. برای تسلط بر این مهارت ها باید بتوانید مدت طولانی عمیق کار کنید. اقدام عمیق نادر است.

امروزه کپانی های مانند متا از استراتژی دفتر باز استفاده می کنند که کارکنان در محیط های باز بزرگ و مشترک کار می کنند. امروزه افزایش پیام های فوری بسیار زیاد شده است. روند سوم فشار بر تولید کنندگان محتوا برای حفظ حضور در رسانه های اجتماعی است. این سه روند نشان می دهند که کار عمیق بزودی در اقتصاد امروزه بسیار ارزشمند خواهد بود.

اتاق های کار مشترک بزرگ موجب ایجاد دید ترکیبی و دوری از کار عمیق عمل می کند. رسانه های اجتماعی تاثیرات منفی بر عمیق شدن دارد. مانند عرق شدن در موضوعات پیچیده و بی ربط . حتی اگر بپذیریم که حواس پرتی هزینه دارد و عمق ارزش دارد راحت نمی توانیم آن را اندازه گیری کنیم. رفتارهای منحرف کننده در محیط کار نیاز به کارهای سریع را ایجاد می کند که موجب حواس پرتی و جلوگیری از کار عمیق می شود.

طبق گفته راکفلر ” افراد جامعه به قدری به دنبال پول در آوردن هستند که وقت ندارند ثروتمند شوند”.

نتیجه همه این تغییرات اجتماعی در قرن ۲۱ باعث می شود که همه مردم سطحی کار کنند و این فرصتی برای ما است چون تعداد افراد عمیق خیلی کمتر و کمتر می شود. توجه ما به موضوع و هدف مورد نظر می تواند موجب تعمیق شود.

تنوعات و نظرات گوناگون و پیشرفت های جامعه امروزه حفظ توجه را سخت کرده و حفظ تمرکز و عمیق شدن بسیار دشوار شده است. این عمق منجر به ایجاد دستاورد های بزرگ و عظیم می شود. هرچه روی دستاوردهای مثبت تمرکز کنید نتایج مثبت خواهد بود. اگر به دنبال رقابت و اضطراب رقابت داشته باشیم نتیجه منفی و مضطربانه خواهد بود. در هر تخصص درک معنی یک تخصص موجب عمق می شود. لذا عمق باعث ایجاد معنی می شود. به جای تمرکز روی مسله روی راه حل تمرکز کنید. مساله را اول شفاف برای خود بنویسید و توضیح دهید و بعد روی راه حل تمرکز کنید.

مثلا طبق آموزش های عددایکس، ” ما درآمد مناسبی برای هزینه های ضروری و تفریحات نداریم و درآمد من امروز کفاف هزینه های مسافرت های خارجی من را نمی دهد. درآمد و سرمایه من به اندازه ای است که نمی توانم هر سال مسافرت خارجی یک ماهه داشته باشم. سرمایه من چطور باید به اندازه ای باشد که بتواند بدون دغدغه به مدت ۱۰ سال آزادی مالی داشته باشم و بدون هیچ کاری در رفاه زندگی کنم”. راه کار این مشکل می تواند این باشد که باید برای هر کدام از هزینه های زندگی مانند مالیات، هزینه مسافرت، هزینه کمک به نیازمندان، هزینه صورت حساب های خدماتی، و هزینه اقوام و خانواده برای مخارج زندگی و تفریحات آنها، برای هرکدام از این هزینه ها باید منبع درآمدی ایجاد کنیم که پنچ برابر این هزینه ها باشد” برطبق تحلیل های فوری آموز می توان گفت که وقتی هزینه ها با تورم و تغییرات اقتصادی و فناوری تغییر می کند پس درآمد هم به همان میزان باید ۵ برابر افزایش یابد. اگر هزینه مالیات افزایش یابد باید بتوانیم منبع درآمد مخصوص آن را نیز به میزان ۵ برابر افزایش بدهیم. طوری که ۴ برابر آن ذخیره و سرمایه گذاری شود. مثلا اگر هزینه مسافرت های خارجی لوکس و پرخرج خانواده سالی ۱۰۰ میلیون دلار شود. منبع درآمد آن نیز باید ۵۰۰ مییلیون دلار بشود.

بهترین نتیجه در انجام کار عمیق داوطلبانه برای کار مشتاقانه صورت می گیرد. آرامش ظاهری بیکاری و استراحت مردم را خوشحال نمی کند بلکه این شغل با کار عمیق است که لذت بخشتر است. ارتباط بین حرفه عمیق و جریان نتیجه شادی بخش و آرامش به دنبال خواهد داشت. جلسات بی وقفته و مشغله کاری از کار عمیق جلوگیری می کند.

برای انجام حرفه عمیق باید فلسفه زندگی خود را بدانید. رسالت شما در زندگی چیست. یک هدف حرفه ای مشخص و بسیار ارزشمند و دنبال کردن آن به شما شادی و آرامیش و شعف ناشی از دستاوردها می دهد.

تمرکز شدید و بی وقفه در سه روز هفته و کارهای سطحی در روزهای دیگر یک روش است.

توانایی تغییر سریع ذهن از حالت سطحی به حالت عمیق توانایی شما را به تحلیل میبرد. یکی از روش های عمق بخشی به کار مطالعه است. با فکر عمیق و سوال پرسیدن در زمینه حرفه عمری و رسالت زندگی می تواند دستاوردهای عالی ایجاد کنیم.

ساعاتی را برای تعمیق در نظر بگیرید و در این ساعت انجام هر نوع کار دیگر ممنوع و حرام است. در ساعات عمیق شدن مثلا ساعت سه تا نه شب باید انجام هرکار دیگری را ممنوع کنیم و بعد از ساعت نه هم باید حتما بخوابیم. پیاده روی و کارهای دستی مانند پخش کردن تراکت برای تبلغ کسب و کارتان فرصتی برای فکر کردن باشد. تشکیل جلسات با تیم و بحث درباره مسایل کاری می تواند فرصتی برای استراحت ذهن و بهبود عملکرد در عمیق شدن باشد.

راز موفق شدن در عمیق شدن مشخص کردن رسالت شخصی ما در زندگی است. فرض کنیم همه چیز داریم همه مشکلات حل شده اند. حالا می خواهیم بقیه عمر خود را به چه کاری اختصاص دهیم این کار میتواند همان رسالت باشد. تلاش در جهت رسالت پاداش میدهد. تعهد برای آموزش دیدین در زمینه حرفه عمری می تواند عمق بخشی را بیشتر کند. شبکه های اجتماعی می تواند از عمق بخشی بکاهد. برعکس مطالعه مقالات در وبسایت هایی مانند عددایکس و فوری آموز به شما کمک می کند مفاهیم و راه حل ها را در ذهن بطور پیوسته تجسم کنید. این تمرین تجسم با مطالعه مقالات فوری آموز و عددایکس به شما کمک می کند تجسم سازی ما تقویت شود و برای مسایل راحتتر راه حل پیدا کنیم.

درصدی از وقت خود را به کارهای کم عمق برای پرداخت مخارج زندگی و درصدی از وقت شما در هفته باید برای پرداختن به کارعمیق اختصاص یابد.

 

عددایکس

 

, , ,
Share:

ارسال یک در تیکت پاسخ جدید آمد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقشه زمین شناسی کل ایران

این محصول یک فایل گوگل ارث است که موقعیت مکانی سازندهای زمین شناسی ایران و همچنین سن سازندها را نشان می دهد. نقشه زمین شناسی ایران در برنامه Google Earth باز می شود.

580,000 ریال

مرز شهرستان ها بخش ها دهستان ها در گوگل ارث

در این محصول مرز استان ها، مرز شهرستان ها، مرز بخش ها، و مرز دهستان های ایران در یک فایل گوگل ارث قابل نمایش است. اطلاعات مرز بندی براساس نقشه های تقسیمات کشوری وزارت کشور است و در فرمت گوگل ارث ارایه شده است. این اطلاعات می تواند برای مطالعات استانداری ها، فرمانداری ها، بخش

486,000 ریال

مجموعه برنامه های هوش مصنوعی

این محصول یک مجموعه کامل از ابزارها و برنامه های هوش مصنوعی را ارایه می دهد که می توانید در کارهای مختلف از آنها استفاده کنید.. خرید این ابزار از لینک زیر انجام می شود. این محصول یک مجموعه کامل از ابزارها و برنامه های هوش مصنوعی را ارایه می دهد که می توانید در

478,000 ریال

آموزش vLookUp در اکسل

با کلیک روی دکمه خرید زیر آموزش vLookUp در اکسل را دانلود کنید. محتویات ویدوی آموزی وی لوک آپ vlookup روش vlookup در اکسل چیست؟ ۱ اهمیت روش vlookup در اکسل. ۱ روش vlookup در اکسل چطور کار می کند؟ ۱ ویدئوی آموزش کار با روش vlookup در اکسل. ۲ کاربرد روش vlookup در big

368,000 ریال

دانلود پاورپوینت بانک جهانی

این پاورپوینت شامل اسلاید های مفیدی درباره ویژگی ها، شکل گیری، نقش ها، و وظایف بانک جهانی است. برای ارایه درباره بانک جهانی از این پاور می توانید استفاده کنید. تصور عدم وجود صندوق بین المللی پول:  برای درک اهمیت صندوق بین المللی پول لازم است که عدم وجود آن را تصور کنیم. با پیشروی

248,000 ریال

دانلود جزوه اسلایدی تاکسونومی

این محصول یک پاورپوینت است که خلاصه مطالب تاکسونومی زیست شناسی ملکولی را بصورت جمع بندی شده ارائه می دهد. این جزوه جای دیگری یافت نمی شود و تنها از وبسایت عددایکس قابل دانلود است.

469,000 ریال